11 Ekim 2016 Salı

Kuleli Evleri Ekim Ayı Bülteni

                                                                                                                      Ekim 2016


Bomonti’de kentsel dönüşüm 2019’da tamamlanacak


İstanbul’un yeni çekim merkezi tarihi Bomonti semti, etkinlik mekanları ve markalı konut projeleri ile büyümeye devam ediyor. Bölgede yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile semt, dokusunu kaybetmeden yeni siluetine kavuşuyor. Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarını ilk kez 2006’da hayata geçiren Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; bölgedeki projelerinin yüzde 60’ını tamamladıklarını ve 2019’a kadar bölgede çalışmalarını sürdüreceklerini belirtiyor.

İstanbul’un değerlenen semti Bomonti, yapılan ulaşım yatırımları, sosyal mekanları ve markalı konut projeleriyle yeni yüzüne kavuşmaya devam ediyor. Bölgenin gelişim sürecinde bölgedeki kaçak ve çarpık yapılaşmanın önüne ise kentsel dönüşüm çalışmalarıyla geçiliyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarını bölgeye ilk getiren firma olan Yıldırım Yapı Grubu, aynı zamanda bölgede ada bazında çalışmalar yürüten tek firma konumunda.

Projelerin yüzde 60’ı tamamlandı
Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Bomonti’deki bu değişimi destekleyen ilk firma olan Yıldırım Yapı Grubu, Kuleli Evleri markası ile bölgedeki kaçak yapılanmayı modern mimari ile yenilerken, hayata geçirilen yeni projelere de değer katıyor.
Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; Yıldırım Yapı Grubu olarak 10 yıldır bölgedeki iskan sorunlarından başlayarak kapsamlı şekilde faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bölgede parsel bazlı yenilenmeler olsa da semti güvenli yapıya kavuşturan kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiren tek firmayız. Bölgedeki çalışmalarımızla yeni projelerin de değerlenmesine zemin hazırlıyoruz. Şu ana kadar projelerimizin yüzde 60’ını tamamladık yüzde 40’nı ise 2019’da tamamlamayı öngörüyoruz” dedi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarına önümüzdeki dönemde de hız katmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Yıldırım; “Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bugüne kadar 400 daireyi hak sahiplerine teslim ettik. 2017’nin ikinci yarısına kadar toplam 550 dairenin dönüşümünü tamamlayıp bin 600 dairelik yeni bir dönüşüm projesine başlamayı planlıyoruz” dedi.
Semtin ruhunu koruyor
İstanbul'un köklü ve merkezi bir semtinde modern hayatın getirdiği ihtiyaçları karşılayan Yıldırım Yapı Grubu, kaynaklarını hayat standartlarını yükseltmek için kullanırken, özgün mimarisi ile şehir hayatının monotonlaşan yapılarını geride bırakıyor.


Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; ‘Kuleli Evleri’ markasıyla hayata geçirdiğimiz projelerimiz ile Bomonti bölgesinin dokusunu korumak önceliğimiz. Şehrin merkezindeki projelerimizi sosyal, nitelikli ve modern yaşam alanlarımız ile mutlu, kaliteli ve güvenli bir hayat için tasarlıyoruz. Eski İstanbul ruhunu taşıyan çağdaş mimariye sahip balkon ve teraslı daire seçeneklerimiz ile sakinlerimize gerçek İstanbul’da yaşamanın keyfini sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Detaylı bilgi için: http://www.kulelievleri.com/

Yıldırım Yapı Grubu Hakkında1972 yılında Yıldırım İnşaat adı altında kurulan Yıldırım Yapı Grubu, yarım asırlık tecrübesiyle inşaat sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana otuz dört projeye imza atan Yıldırım Yapı Grubu, 2006 yılından itibaren ‘Kuleli Evleri’ markasıyla Şişli-Bomonti bölgesinde “Kentsel Dönüşüm Projelerini” hayata geçirmektedir. Kuleli Evleri ile yaşam standartlarını yükselten Yıldırım Yapı Grubu, kentsel dönüşüm alanındaki projelerinin sayısını önümüzdeki yıllarda artırmayı hedefliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder